5 miejsc w Warszawie, które najlepiej wyglądają na Instagramie

W poszukiwaniu nowych smaków przemierzamy nasze miasto wzdłuż i wszerz. Ale na naszą top listę ulubionych miejsc mogą trafić tylko te, które nie dość, że serwują oryginalne dania (a już na pewno aromatyczną kawę!), to jeszcze świetnie wyglądają na Instagramie. Bo przecież każdym dobrym doświadczeniem chcemy podzielić się z przyjaciółmi, a przy okazji poczuć się jak it-girls, dla których bywanie jest pracą.

Palmier (@palmierzurawia)

To właśnie tutaj, przy Żurawiej, jednej z najmodniejszych ulic w stolicy, powstała kampania reklamowa kolekcji Tova Rhytm. W cieniu palm, we wnętrzu, nad którym górują kolumny, przy marmurowych stolikach, można poczuć się trochę jak w Paryżu, a trochę na rajskiej wyspie. Menu bazuje na sezonowych produktach, więc zmienia się co dwa-trzy miesiące. Można tu zjeść lekkie dania kuchni francuskiej ze śródziemnomorskim zacięciem (od ślimaków po krewetki z malinami), a ostatnio cudowny sorbet malinowy z prosecco.


Profil @palmierzurawia każdym opublikowanym zdjęciem zachęca do odwiedzin!

Odette (@odettewarsaw)

Cukiernię, w której każdy deser – od paryskich maccarons po petit gateaux – wygląda jak dzieło sztuki, przy spokojnej ulicy Górskiego trzy lata temu założyli Katarzyna Zieniewicz i Krzysztof Rabek. Dzisiaj Odette ma też swoją młodszą siostrę, herbaciarnię Odette Tea Room w budynku Cosmopolitan przy Twardej. Ale fotografuje się tu nie tylko cuda sztuki cukierniczej, ale także przeszklone wnętrze z okrągłymi lustrami, różowymi fotelami i mosiężnymi półkami.

W @odettewarsaw słodkości wyglądają równie dobrze, jak smakują!

Etno Cafe (@etnocafe)

Nasze najnowsze odkrycie. Położona dogodnie przy ulicy Marszałkowskiej, w samym sercu miasta, kawiarnia, kusi jednym z najlepszych espresso w stolicy (kawę można też kupić w ziarnach albo zmieloną, żeby jej aromat poczuć w domu). Nas przyciąga także przestronny wystrój filii wrocławskiego lokalu. Tapeta w palmy, pastelowe fotele i designerskie lampy świetnie wpisują się w trendy, pozwalając na chwilę odpocząć od wielkomiejskiego zgiełku. Uwaga, frilanserzy: to świetne miejsce do pracy!

Filia wrocławskiej palarni kawy to idealne miejsce na szybką przerwę w ciągu dnia. Na kawie znają się najlepiej!

Warszawski Lukier (@warszawski.lukier)

Jego wnętrze jest równie słodkie jak koktajle (ostrzegamy, to totalne bomby kaloryczne!), które się przy Hożej serwuje. Urządzona pod gusta millenialsów, którzy kochają róż, cukiernia wygląda jak… lukier. A to, że nie możemy się powstrzymać, żeby zamówić deserów, które wyglądają jak spełnienie marzeń małego łasucha, to już zupełnie inna sprawa.

Tutaj zdjęcia robią się same!

Krem (@krem_warszawa)

Paryska kawiarnia nieopodal warszawskiej Politechniki. Bistro Mônsieur Léona, który do niedawna serwował swoje dobroci w malutkim lokalu przy łazienkach, serwuje jedne z najlepszych śniadań w mieście. A wygląda jak z żurnala – biało-czarne kafle, okrągłe lustra, palmy. Czy to samo będzie modne na Instagramie w kolejnym sezonie? To się jeszcze okaże!

Wszystkie inspiracje, które mieści Wasz Pinterest znajdziecie w @krem_warszawa. 

Dodaj komentarz