Hygge na co dzień. Te przedmioty zmienią Twój dom w idealne miejsce do odpoczynku

Duńskie słowo „hygge” robi ostatnio zawrotna karierę. I słusznie, bo oznacza sztukę tworzenia wokół siebie przyjaznej, ciepłej atmosfery. Właśnie w takim środowisku najłatwiej i najlepiej złapać chwilę wytchnienia.

Aby sprawić, by Twój dom był bardziej „hygge” wcale nie trzeba przeprowadzać generalnego remontu. Wystarczy otoczyć się kilkoma przedmiotami, które od razu sprawiają, że czuje się spokój i ciepło domowego ogniska.

Mieszkanie powinno mieć osobisty charakter, w końcu to odróżnia je od anonimowego hotelowego pokoju. Dlatego warto w widocznym miejscu postawić kilka fotografii rodziny i znajomych, na widok których od razu przypomnimy sobie przyjemnie spędzone wspólnie chwile. Warto też zdecydować się na sentymentalny element wystroju – może gdzieś stoi zakurzona toaletka po babci albo stara przedwojenna maszyna do szycia, które tylko czekają by nadać im nowe życie. A może do pełni szczęścia brakuje Ci tylko kilku drobiazgów. Przedstawiamy nasza listę przedmiotów, które od razu sprawiają, że czujemy się bardziej zrelaksowani.

Ulubiony kubek
Nieważne, że szafce w kuchni masz sto kubków. Jeśli w oko wpadnie Ci jakiś szczególny, który uwodzi kolorem, wzorem, a może motywującym hasłem, koniecznie spraw go sobie. O ile przyjemniej będzie się piło aromatyczną herbatę z kubka o szczególnie ładnym wzornictwie.

Ciepły koc
Im większy, tym lepszy. Tak, żeby można było się w nim zakopać razem z ulubioną książką i kubkiem herbaty. Gwarantujemy, że zakup ciepłego pluszowego albo plecionego z grubej wełny koca sprawi, że będziesz o nim myśleć już w drodze do domu.

Dobre oświetlenie
To prawdziwe i sztuczne. Teraz, kiedy dni są krótkie nie uda się zbyt długo korzystać z dziennego światła, ale pomóż mu dotrzeć do wnętrza. Odsłaniaj okna od razu po wstaniu i nie zasłaniaj ich ustawianymi na parapecie przedmiotami. Po zmroku zadbaj o odpowiednie sztuczne oświetlenie. Niech lampy będą miały ładny design wypisujący się aranżację całej przestrzeni, a żarówki niech świecą ciepłym światłem nadającym wnętrzu przyjemnej, relaksującej aury. Jeśli lubisz bawić się oświetleniem możesz też wykorzystać lampiony albo lampki typu cotton balls jako element dekoracji wnętrza

Piękne świece
Nic tak nie odpręża i uspokaja jak zapach ulubionej świeczki unoszący się w domu po ciężkim dniu. Tu z pomocą już niedługo przybędzie Tova. Nasz asortyment powiększy się o świece zapachowe wykonane z naturalnego wosku sojowego wzbogacone o 100 % naturalne olejki eteryczne. Do wyboru będą cztery zapachy: Tantalum, Oxygenium, Vanadium i Aurum, które przywodzą na myśl mieszkanki mogące powstać w pracowni średniowiecznego alchemika.

Aromatyczna herbata
Większość z nas podczas pełnego pracy dnia wypija kawę za kawą, by dodać sobie niezbędnej energii. Często dopiero wieczorem mamy szanse na wypicie i smakowanie kubka dobrej herbaty. Doceniając takie drobne przyjemności TOVA, wraz z pojawieniem się linii Home, obok świec wprowadzi też do sprzedaży mieszkanki aromatycznych herbat w gustownych minimalistycznych puszkach, które będą mogły pełnić w kuchni rolę ozdoby.